PVC GRANÜL


PVC Granül sektöründe güvenilir bir firma olarak üretimi gerçekleştiren firmamız , geniş ürün yelpazesi ile birlikte istenilen talep karşısında çevre ve insan sağlığına gösterdiği hassasiyet ile yüksek kaliteli , FTALAT içermeyen plastize edilmiş PVC Granül üretmektedir.
Ürünlerimiz şeffaf , kalsitli ve/veya proforlu olmak üzere ayakkabı tabanı , çizme , conta , fitil, kablo , su hortumları v.b. sektörlerdeki ürün imalatlarında kullanıma uygundur .
PVC Granül nedir ve nerelerde kullanılır ?
PVC diğer hammaddelere kıyasla tek başına işlenebilmesi mümkün olmayan bir hammaddedir .
PVC Granül ( compound ) ise PVC hammaddesinin ısı, ışık, yumuşaklık, sertlik, darbe ve çekme mukavemetlerini içine katılan katkılar yardımı ile geliştirilen bir hammaddedir . Compound sonrasında müşteriye gönderilen hammadde artık saf bir malzeme değil, katkılar ile özellikleri güçlendirilmiş kompozit bir malzemedir.
PVC’nin sert ve fleksible olarak iki çeşit kullanım alanı vardır. Sert PVC daha çok boru, pencere profili, duvar kaplamaları vb. alanlarda kullanılır. Bunlar hava şartlarına dayanıklı, mukavemeti yüksek, sert ve kendi kendine yanmamazlık özelliklerine sahiptirler. Yumuşak veya fleksible PVC türleri ise daha çok ayakkabı, kablo sanayi, yer döşemeleri, oyuncak ve eldiven yapımında kullanılmaktadır .